Cześć, witam Cię na mojej stronie! 🙂

Mam na imię Asia i jestem dietetyczką z zamiłowania, wykształcenia i pasji. Jednocześnie znam dietetykę również od tej drugiej strony – osoby na diecie, ponieważ sama od wielu wielu lat, ze względów zdrowotnych, muszę być na restrykcyjnej diecie. Tym samym wiem jak ważne by dieta czy sposób odżywiania (zwał jak zwał) była dopasowana do osoby, realna do stosowania, a nie stanowiła pobożnego życzenia dietetyka ;). 

Prowadzę bloga kulinarnego od ponad 10 lat (kiedyś nazywany Make Eat Easy, Mały Bezglutek, Talerz na Diecie, a dziś znajdziesz go w głównym menu tej strony), podcast „Dietetyczna Mitologia”, Instagram i Facebook o jedzeniu, odżywianiu, zdrowiu i ludzkim podejściu do jedzenia.

Zawsze na pierwszym miejscu w mojej pracy jest człowiek i elastyczne podejście, bo każda osoba tego wymaga i na takie zindywidualizowane podejście zasługuje.

Prywatnie jestem człowiekiem orkiestrą z mnóstwem zainteresowań, hoduję mrówki i mam swoje kury, kocham herbaty (szczególnie oolong, dobre zielone i czarną z dodatkami), uwielbiam ruch w każdej postaci – szczególnie Nordic Walking, trening siłowy i fitness.

Co tutaj znajdziesz?

Na blogu zamieszczam przepisy na rozmaite dania (część z tabelami wartości odżywczych), artykuły o tematyce meandrującej pomiędzy dietetyką, aktywnością fizyczną, a szeroko pojętym stylem życia i nieco lajfstajlu. 

W kolejnych odcinkach podcastu mierzę się z mitami dietetycznymi i popularnymi twierdzeniami na temat diety i treningów. Staram się by były mega merytoryczne i praktyczne.

Jednak znajdziesz tutaj również nieco informacji o współpracy dietetycznej i zakładkę z bezpłatnymi materiałami dla osób zapisanych na newsletter.

Dlaczego ja? Czyli klika słów o moich kompetencjach

Początkiem mojej przygody z blogowaniem w 2011 roku było zamiłowanie do dobrego jedzenia, które jednocześnie jest zdrowe lub pokazuje, że dieta eliminacyjna to nie koniec świata. Wraz z rozpoczęciem studiów dietetycznych i ich trwaniem wpadało coraz więcej treści merytorycznych, dietetycznych, z których można czerpać sprawdzoną wiedzę zupełnie bezpłatnie.

Ukończyłam studia dietetyczne na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Oprócz prowadzenia bloga i social mediów, od 2015 roku pracuję zawodowo jako dietetyk (prowadząc współprace indywidualne i prowadząc spotkania grupowe) i ciągle poszerzam swoją wiedzę na rozmaitych kursach i konferencjach (wybrane certyfikaty znajdziesz tutaj). W międzyczasie uzyskałam certyfikat trenera personalnego, co umożliwia mi doradzanie również w zakresie odpowiedniej aktywności fizycznej.

Od 2015 roku aktywnie działam w wolontariacie w Polskim Stowarzyszeniu Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej jako dietetyczka.

Przez ten czas przeprowadziłam dziesiątki szkoleń dla dorosłych i dzieci z zakresu zdrowego odżywiania i żywienia w określonych jednostkach chorobowych oraz pomogłam osiągnąć cele moim dotychczasowym Klientom. 

Od ponad 10 lat intensywnie interesuję się dietetyką i aktywnością fizyczną, wpływem diety na zdrowie i sposobami jak stosunkowo małym nakładem osiągać ogromne korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Przy każdej nowej współpracy wyszukuję jaki sposób będzie najlepszy, a to elastyczne podejście procentuje genialnymi wynikami.

Bądźmy w kontakcie

To miejsce, w którym ostatnio bywam najczęściej. Znajdziesz tu zarówno wiedzę, przepisy, jak i luźne rozmyślanie o diecie… i fotki z wycieczek bliższych i dalszych.

Wysyłam listy około raz na 2 tygodnie. Znajdziesz tam podsumowanie nowości i treści dodatkowe. Staram się dodawać często takie ciekawostki lub wiadomości, których nie ma nigdzie indziej. Jeśli chcesz być w 100% na bieżąco to zachęcam do zapisu.

Dzielę się tutaj nowymi artykułami, nowymi przepisami i przypominam zasłużone treści, które nie tracą na aktualności. Na Facebooku Dietetyczki Online jest jednocześnie mniej lajfstajlu.