2019/2020 na Talerzu

Lubię podsumowania roku i postanowienia, a raczej plany na kolejny rok.

Pozwala mi to na ukształtowanie swoich oczekiwań względem przyszłości, wsłuchanie się w siebie oraz wyciągnięcie wniosków z dotychczasowych działań. Nie zawsze jest to działanie słodkie, motywujące i pełne sukcesów – zdarzają się punkty niezrealizowane, wydarzenia, które można byłoby określić mianem porażki, ale również sukcesy, które nie w sposób było przewidzieć. Względem 2019 roku nie miałam oczekiwań, specjalnych planów… skończyć studia, pomagać Pacjentom, wrócić do aktywnego działania na blogu. Będzie tutaj trochę prywaty, ale również plany na działania, które mam nadzieję uda się w nowym roku wdrożyć.

Plany

2019 rok był dla mnie prywatnie i zawodowo rokiem pod hasłem „szacunek”. Moim celem było podążanie za intuicją, wsłuchiwanie się w siebie, a nie oczekiwania innych oraz szacunek – do siebie, do mojej pracy oraz Pacjentów, ponieważ w poprzednim roku zdarzało mi się pracować w warunkach daleko odbiegających od założeń wzajemnego szacunku. I pod tym względem zanotowałam całkowity sukces i choć zawsze można coś zrobić lepiej, to jestem zaskoczona, że w takim stopniu było to możliwe i spotkałam na swojej drodze tak dużo wspaniałych osób.

Nie wiem jak masz Ty, ale gdy ja patrzę na 2019 rok widzę na równi chwile wspaniałe, warte odznaczenia w albumie oraz szeroko pojęte porażki. Jak pisałam ten wpis i zaczęłam wyliczać punkty, które można określić mianem sukcesu… okazało się, że jest ich znaczeni więcej niż porażek. Sprawdź sama, co na Talerzu, w gabinecie i u mnie działo się w 2019 roku!

Ukończenie studiów magisterskich na kierunku dietetyka

W lipcu obroniłam swoją pracę magisterską na 5 i mogę tytułować się magistrem dietetyki. Cieszę się, że obrałam ten kierunek, ponieważ umożliwiło mi to poznanie podstaw fizjologii, chemii, biochemii, dzięki którym dziś mogę polegać na medycynie opartej na faktach i przesiewać wśród podawanych informacji ziarno od plew.

Największa redukcja masy ciała w najkrótszym czasie

Nie jest to bynajmniej efekt diety cud. Organizm wzorowo zareagował na stosowaną dietoterapię, mimo zaburzonej wrażliwości na insulinę oraz historii odchudzania, i w bezpieczny sposób w pół roku odnotowaliśmy spadek 40 kg. Było to możliwe dzięki stałemu kontaktowi, konsultacjom kontrolnym oraz wzorowemu trzymaniu się zaleceń. Jestem niesamowicie dumna z mojego Pacjenta, który utrzymuje ten wynik już pół roku i co więcej szykuje się na kolejne spadki.

Metamorfoza 2019

Warsztaty kulinarne dla dzieci

Kilkukrotnie miałam okazję prowadzić warsztaty kulinarne dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Podczas warsztatów przygotowywaliśmy zdrowe lunchboxy do szkoły, zdrowe słodycze (w tym domowy odpowiednik Nutelli i ptasie mleczko) oraz dzieci poznawały nowe smaki. Jedno wydarzenie odbywało się z okazji Dnia Kobiet i przygotowywanie zdrowych lunchboxów poprzedzone było prelekcją na temat produktów sprzyjających urodzie i zdrowej cerze. Super prezent na Dzień Kobiet nie tylko dla uczennic, ale i całej klasy!

Bardzo się cieszę, że mogłam poprowadzić serię zajęć dla dzieci.

Kurs Świadomych Zakupów oraz wykład na temat zdrowej diety małych dzieci

Prowadzenie prelekcji, która miałaby być interesująca zarówno dla mam jak i roczniaków i dwulatków to wyzwanie, któremu ciężko podołać (chyba, że odkryją słodycze znajdujące się w torbie :)). We współpracy z filią Centrum Kultury przeprowadziłam serię 3 prelekcji z autorskiego Kursu Świadomych Zakupów. Odbył się również wykład na temat zdrowej diety małych dzieci, wprowadzania pokarmów oraz popełnianych błędów w żywieniu dzieci. Gdy zestawiłam ilość cukru znajdującą się w popularnych słodyczach (w tym również serkach!) mamy nie kryły zdziwienia. Czy wiesz, że porcja żelków zajmuje mniej miejsca niż ilość cukru jaką w sobie kryją?

Świadome zakupy na Talerzu

Pacjenci

Dziękuję za zaufanie jakim zostałam obdarzona w minionym roku oraz korzystanie z moich usług. Każda z historii jest dla mnie niesamowita i zwrócenie się do dietetyka to pierwszy krok jaki robią moi Pacjenci w drodze do swojego celu. Później działamy już we dwójkę. Bardzo cieszy mnie również coraz większa ilość osób, które doceniają moc konsultacji kontrolnych. Dzięki nim mamy stałość współpracy, kontrolę, wprowadzamy zmiany do jadłospisu i razem dążymy do celu. Jak pokazuje doświadczenie – znacznie częściej właśnie te osoby realizują swoje marzenia i docierają do celu.

Przygotowałam 2 bezpłatne Ebooki

W 2019 roku przygotowałam 2 ebooki – o pomysłach na śniadania i kolacje bez chleba oraz o zamiennikach pokarmów alergizujących (jajka, gluten i mleko). Obydwa można pobrać bezpłatnie po zarejestrowaniu się do newslettera i wejściu do Skarbca. Jeśli obawiasz się, że newsletter to będzie kolejny zapychacz Twojej skrzynki – nie bój się. Maile wysyłam maksymalnie 2 w miesiącu i znajdują się w niej informacje o nowych artykułach, wydarzeniach i promocjach oraz wartość dodana (czasami ekstra artykuł, innym razem konsultacja pomysłu wśród czytelników, informacje o nowościach). Dodatkowo jeśli do Skarbca dołączą nowe treści – otrzymasz informację w mailu i do nich również będziesz mieć dostęp.

Artykuły i przepisy

W tym roku opublikowałam 8 artykułów oraz 23 przepisy, z czego większość w okresie od września do grudnia. Nie jest to zatrważająca ilość, ale dopiero się rozkręcam :-).

Zupa krem z dyni

Talerz na Facebooku, Instagramie i Pintereście

Na Facebooku strona bloga jest od dawna. Instagram to już zupełnie tegoroczna historia i przekroczyliśmy w grudniu magiczną liczbę 100 obserwujących. Pinterest to nowość sprzed nieco ponad 3 tygodni, więc jeszcze pachnie nowością (i zieje pustką, ale szybko to nadrobimy :-)).
Serdecznie zapraszam do obserwowania Talerzowych profili :-).

W 2019 roku udało się również realizować mailingi

Maile zwykle nie cieszą się dobrą sławą i tworząc mailing do moich odbiorców zawsze staram się, aby oprócz informacji, co przydarzyło się na blogu w ostatnim czasie była tam również wartość dodana. Bardzo cieszę się, gdy dzielicie się swoimi spostrzeżeniami i odpowiadacie na maile. Daje mi to motywację do kolejnych realizacji i wiedzę na temat tego, czego oczekujecie. Dodatkowo zapis na listę mailingową to również dostęp do Skarbca, w którym znajdują się darmowe materiały.

Nieudane plany?

Było ich również sporo. To nie jest tak, że wszystko się udaje, ale tak jak wspominałam już wcześniej. Wyciągam z nich wnioski i z podniesioną głową idę dalej, część z nich realizując – tyle, że z pewnym opóźnieniem.

Plany na 2020

Plany zakładają czas realizacji, warunki wystąpienia oraz przewidywany efekt. Moim celem przy prowadzeniu strony jest przekazywanie Tobie oraz innym zainteresowanym osobom rzetelnej wiedzy na temat diety i zdrowego stylu życia, popartej dowodami naukowymi, a także prowadzenie przepiśnika (od czego bądź, co bądź wszystko się zaczęło). Dlatego ważne jest poznanie Twoich upodobań, co do treści oraz ich sposobu przekazywania. Niemniej jednak w tym roku będzie mnie tutaj zdecydowanie więcej.

  • Więcej przepisów na pyszne dania i artykułów
  • Regularność w wysyłce newslettera i więcej dodatkowych treści dla odbiorców
  • Jeśli nie artykuły to może vlogi na Youtubie lub podcasty? Daj znać w komentarzu, jeśli wolisz multimedialną formę przekazywania wiedzy i w który sposób 🙂 Niestety na wszystko na pewno nie znajdę czasu, a chcę, abyś jak najwięcej skorzystała z mojej pracy.
  • Webinary! – nie wiem kiedy, ale lista proponowanych tematów rośnie, więc w tym roku mogę wpisać choć jeden na listę „to do”
  • Gotowe jadłospisy do pobrania
  • Nowe bezpłatne materiały w Skarbcu – w tym m.in. tygodniowy planner posiłków i przykładowe dzienne jadłospisy
  • Ebook dla chcących schudnąć oraz chcących robić świadome zakupy
  • Kontynuacja indywidualnej współpracy dietetycznej
  • I wiele innych :-).

Daj znać, jeśli któryś pomysł szczególnie Ci się podoba. Dzięki temu będę przygotowywać treści dopasowane do Twoich zainteresowań oraz preferencji.

Podczas planowania należy liczyć się z tym, że być może coś się nie uda, różnie może się zdarzyć. Ale liczę na to, wierzę w to oraz już nad tym pracuję, aby jak najwięcej punktów zostało zrealizowanych.

A prywatnie? Zaczęłam od powrotu do… lasu :-). Jako dziecko mniej więcej, co 2 tygodnie brałam udział w wycieczkach, rajdach turystycznych lub jeździliśmy w góry. Zamierzam do tego wrócić i zaczęłam 1 stycznia, zdobywając ośnieżone szczyty Beskidu Makowskiego :-).

Życzę Ci wszystkiego najlepszego, zdrowia i realizacji Twoich planów w tym 2020 roku.

A o tym jak planowałam i o moim stosunku do postanowień noworocznych i planów przeczytasz TUTAJ.

Asia K.