Lipiec – kalendarz dietetycznych świąt nietypowych

Każdy dzień może być okazją do świętowania.

Widać to również w kalendarzu świąt nietypowych, który obfituje w bardzo nietypowe okazje np. Międzynarodowy Dzień Partyzanckiego Sadzenia Słoneczników, który przypada 1 maja 🙂

Ale w kalendarzu znajdziemy nie tylko święta kościelne, państwowe czy zabawne jak ten przytoczony. Jest tam również mnóstwo okazji kulinarnych, spożywczych i przypominających o profilaktyce rozmaitych chorób.

Choć część z nich w zależności od źródła ma inną datę, bądź pojawiają się kilkukrotnie w ciągu roku to myślę, że warto z częścią z nich się zapoznać 🙂 Profilaktyki, wiedzy i świętowania nigdy dość 🙂

Dowiedz się, co nam oferuje kalendarz na lipiec!

Lipiec

1 lipca

  • Międzynarodowy Dzień Owoców – trzeba przyznać, że termin wydaje się być nieprzypdkowy. W lecie możemy się cieszyć ogromnym wyborem owoców, które są dobrym źródłem błonnika, witamin i wody. Należy jednak pamiętać, że są również źródłem cukru i nie objadać się nimi nadmiernie. Tutaj znajdziesz przepisy z owocami.

3 lipca

  • Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chili –papryczka chili odpowiada za ostry smak potraw, do których jest dodawana. Dokładnie efekt ten jest wynikiem działania kapsaicyny, która ma działanie drażniące i rozgrzewające. Choć w lipcu na temperatury zwykle nie możemy narzekać to być może Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chili jest okazją by dodać jej trochę do przygotowywanych potraw?

4 lipca

  • Święto Hot-Doga – dzień jest podobno efektem organizowania w Ameryce zawodów w jedzeniu tego fast foodu na czas. Choć samo jedzenie na czas to sprawa kontrowersyjna, której zdecydowanie nie polecam to odpowiednio przygotowany hot-dog może być fajnym elementem zdrowej diety, a nie tylko synonimem szybkiej przekąski na stacji benzynowej podczas drogi.

7 lipca

  • Światowy Dzień Czekolady – święto, które w tym roku będzie trwało na mojej stronie cały tydzień. Ten uzależniający i jedyny w swoim rodzaju przysmak doczekał się swojego święta w 2009 roku, a data podobno nawiązuje do wprowadzenia czekolady na rynki europejskie. O czekoladzie będzie więcej w 1 tygodniu lipca, bądź czujna :). Tutaj znajdziesz wszystko o czekoladzie.

9 Lipca

  • Dzień Chodzenia do Pracy Inną Drogą – czasami wprowadzenie zmian w rutynie powoduje przyrost kreatywności, radości i wyłamanie się z pewnego, codziennego schematu. Dodatkowo idąc do pracy inną drogą niż zwykle możemy odkryć nowe miejsca, inspirująco się zgubić (chodzenie po omacku, byle w dobrą stronę świata uwielbiam), a nawet zaliczyć codzienną dawkę aktywności fizycznej wydłużając standardową podróż do pracy i spowrotem.

13 lipca

28 lipca

  • Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby – szacuje się, że na wirusowe zapalenie wątroby cierpi ok. pół miliona osób na całym świecie. Wiele z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, a możliwości zarażenia się różnymi typami wirusa WZW jest mnóstwo. Nieleczone wirusowe zapalenie wątroby może doprowadzić nawet do śmierci. Dzień ten ustanowiono, by zwiększać świadomość na temat diagnostyki, profilaktyki i leczenia WZW.
  • Dzień Kultu Masy Mięśniowej – nic dodać, nic ująć 🙂

30 lipca

  • Międzynarodowy Dzień Sernika – któż nie lubi sernika? Możemy spotkać wiele jego odmian, serniki bez sera, bezserniki, serniki wegańskie, serniki mleczne, śmietankowe i wiele, wiele innych. To dobra okazja, by spróbować nowego sernika! Przepisy na serniki znajdziesz tutaj. A że tego dnia wypada również Dzień Przyjaźni to można się wybrać na sernik właśnie z przyjacielem 🙂
  • Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

Lipiec zdecydowanie obfituje w święta związane z słodyczami i fast foodami.

Które z nich najbardziej przypadły Ci do gustu?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Artykuły dietetyczne

Artykuły

o diecie, treningu i zdrowym stylu życia
Kliknij po więcej

Przepisy na pyszne dania

Przepisy

na FIT dania i takie niekoniecznie dietetyczne.
Kliknij i zobacz przepisy

Podcast

Dietetyczna Mitologia

podcast, w którym mierzę się z mitami i faktami
Kliknij po więcej

Konsultacje dietetyczne online

Konsultacje online

Więcej informacji

Newsletter

Zapisz się na newsletter

i bądźmy w kontakcie
Dowiedz się więcej