Kulinarny kalendarz na czerwiec

Każdy dzień może być okazją do świętowania.

Widać to również w kalendarzu świąt nietypowych, który obfituje w bardzo nietypowe okazje np. Międzynarodowy Dzień Partyzanckiego Sadzenia Słoneczników, który przypada 1 maja 🙂

Ale w kalendarzu znajdziemy nie tylko święta kościelne, państwowe czy zabawne jak ten przytoczony. Jest tam również mnóstwo okazji kulinarnych, spożywczych i przypominających o profilaktyce.

Choć część z nich w zależności od źródła ma inną datę, bądź pojawiają się kilkukrotnie w ciągu roku to myślę, że warto z częścią z nich się zapoznać 🙂

Dowiedz się, co nam oferuje kulinarny kalendarz na czerwiec!

1 czerwca

  • Międzynarodowy Dzień Dziecka – wprawdzie nie jest to dzień kulinarny, ale korzystając z okazji chciałam życzyć wszystkiego najlepszego wszystkim dzieciom 🙂
  • Światowy Dzień Mleka – mleko i produkty mleczne są spożywane niemal na całym świecie, w dużych ilościach. Najczęściej pod postacią mleka lub serów żółtych. Innymi przetworami mlecznymi są np. jogurty, skyr, kefir, maślanka, twarogi, kumys, śmietana.
  • Dzień bez alkoholu – święto obchodzone w Polsce od 2006 roku mające na celu walkę z alkoholizmem i popularyzację abstynencji.
  • Święto Bułki – świeże, wyciągnięte z piekarnika bułki to wielka pokusa. Ale bułki mogą być również wartościowym elementem posiłku. Warto wybierać te pełnoziarniste, a z odpowiednimi dodatkami mogą stanowić super posiłek.

12 czerwca

  • Międzynarodowy Dzień Falafela – falafele to takie smażone kuleczki lub kotleciki z ciecierzycy lub bobu z przyprawami, często spotykane z dodatkiem sezamu. Potrawa wywodzi się z krajów arabskich i cieszy się sporą popularnością wśród wegan.

18 czerwca

  • Międzynarodowy Dzień Sushi – to dzień, w którym być może warto spróbować tej nieco mniej typowej potrawy. Sushi daje ogrom możliwości połączeń smaków i umożliwia super spędzanie czasu przy przygotowaniu domowych rolek.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Artykuły dietetyczne

Artykuły

o diecie, treningu i zdrowym stylu życia
Kliknij po więcej

Przepisy na pyszne dania

Przepisy

na FIT dania i takie niekoniecznie dietetyczne.
Kliknij i zobacz przepisy

Podcast

Dietetyczna Mitologia

podcast, w którym mierzę się z mitami i faktami
Kliknij po więcej

Konsultacje dietetyczne online

Konsultacje online

Więcej informacji

Newsletter

Zapisz się na newsletter

i bądźmy w kontakcie
Dowiedz się więcej